Down sendromlu gençlerden depremzedelere anlamlı bağış

Down sendromlu gençler, 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’nde depremzedeleri unutmadı. Üsküdar’daki Tebessüm Kahvesi’nde çalışarak farkındalık yaratan down sendromlular, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremzedelere destek oldu.

Türkiye’de yaşanan büyük depremden çok etkilendiğini dile getiren kafe çalışanı Emrah Kuru, şunları söyledi:
“Depremzede arkadaşlarımıza yardım edelim istedik. Maaşımızdan beşer bin lira para biriktirdik. Hazırladığımız hijyen malzemelerini ve kıyafetleri de onlara teslim ettik. İnşallah Rabb’im depremzedelere yeni ev kurmalarını nasip eder. Sıcacık bir yuva kursunlar. Depremde Hatay’da kuzenim de vefat etti. İki çocuğu ve eşi vardı. Depremler bir daha olmasın ve binalar yıkılmasın. Deprem İstanbul’a gelmesin istiyorum. Malatya ve diğer illerimizin başı sağ olsun.”

Depremlerden dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını dile getiren kafe çalışanı Arlin Gültane, “Deprem hassas bir konu. Bizler çok yaralar aldık ve çok insan kaybettik. O kadar yüreğimiz yanık ki yas tuttuk. Maaşımızın yarısını depremzedelere bağışlamak istedik. Onların da ihtiyaçları olduğunu düşündük.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir