Gözaltına Alınan Mahir Akkoyun’un İfadesi Ortaya Çıktı: ‘Hakaret Etme Kastım Yoktur’

Market raflarına yapıştırılan ‘Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde’ yazılı etiketleri tasarlayan Mahir Akkoyun, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla bu sabah İzmir’de gözaltına alındı. Adliye’ye sevk edilen Mahir Akkoyun’un savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı.

ANKA’nın haberine göre, Akkoyun ifadesinde üzerine atılı suçları kabul etmeyerek şunları söyledi:“Ben grafik tasarımcı olduğumdan siyasi gündem olan bana göstermiş olduğunuz Twitter hesabımda paylaştığım etiketleri tasarladım. Sadece Twitter hesabımda paylaştım bu etiketlerin dökümünü ve marketlerde yapıştırma işlemini ben yapmadım bunu kimin yaptığı hakkında herhangi bir bilgim yok. Tasarımları siyasi gündeme ilişkin düşüncelerimi beyan etmek amacıyla paylaşımda bulundum.”

”Herhangi bir hakaret etme kastım yoktur. Hazırladığım görselleri kullanmak için pek çok kişi mesaj gönderiyordu bunlara cevap vermek zaman aldığından genel bir açıklama olarak Tweeti paylaştım. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum. Yakalama kararı hukuka aykırı olup işleme itiraz etmekteyim.”

Akkoyun’un avukatı Berfin Kaya ise “’Cumhurbaşkanına Hakaret’ suçu yasal unsurları oluşturmamaktadır. Müvekkili yalnızca hayat pahalılı ile ilgili düşüncelerini paylaşmıştır. İfade özgürlüğü ve siyasilere ilişkin eleştiri hakkı kapsamı altındadır. Müvekkilin serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Haksız şekilde gözaltı kararı olmaksızın müvekkile uygulanan fiili gözaltı işlemine de itiraz ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir