Lily Allen hastalığını açıkladı

‘Smile’, ‘Not Fair’ ve ‘The Fear’ gibi şarkılarla tanınan Lily Allen, yakın zamanda kendisine dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) teşhisi konduğunu söyledi.

The Times’a konuşan 37 yaşındaki şarkıcı, durumu yeni öğrendiğini belirtirken şu anda ailesinden uzakta yaşamanın da kendisini “yalnız” hissettirdiğini söyledi.

“BİRAZ YALNIZIM”

Eşi ve 2 çocuğuyla birlikte, 2020 yılında New York’a taşınan Lily Allen, ailesinin İngiltere’de kalması nedeniyle ayrı bir hayatı yaşamaya başladığını belirtmişti. Tenha bir yaşam tarzından hoşlandığını kabul eden Lily Allen, “Artık burada, Amerika’da olduğum için herkesten oldukça ayrı bir hayat yaşıyorum. Biraz yalnızım, biraz izolasyonistim” dedi.

GENETİK GEÇMİŞİ VAR

Amerika’ya taşınması, sürpriz olmadığını kabul ettiği yetişkin DEHB teşhisiyle de sonuçlandı. Durumuyla ilgili konuşan Lily Allen, “Bir nevi ailemden geliyor. Ve bunun tespit edilebilmesinin tek nedeni, bu şeyleri İngiltere’dekinden biraz daha ciddiye aldıkları Amerika’da olduğum için” dedi.

DEHB NEDİR?

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun (DEHB) tedavisi yok ve kesin nedeni belirsiz, ancak kişinin beyin işlevini ve yapısını etkileyen genetik mutasyonları içerdiği düşünülüyor. DEHB’si olan yetişkinlerin depresyon, kaygı, düşük benlik saygısı duyguları ve uyuşturucu kullanımı yaşama olasılığı daha yüksek oluyor.

Lily Allen’ın da alkol ve uyuşturucuyla ilgili zorlu bir geçmişi var. Allen, 2019’da içkiyi bıraktığından beri hayatının “çok değiştiğini” de itiraf ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir