SON DAKİKA Deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? AFAD ve Kandilli son dakika deprem listeleri

Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden yaklaşık bir buçuk ay geçti. Deprem 10 ilde büyük yıkıma neden oldu; 50 bini aşkın kişi hayatını kaybetti. Deprem Türkiye’nin deprem ülkesi olduğunu bir kez daha gözler önüne sürerken vatandaşlar diken üstünde. Bugün (23 Mart Perşembe) Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından arama motorlarında Deprem mi oldu? Nerede kaç şiddetinde deprem oldu? aramalarında artış meydana geldi. İşte AFAD ve Kandilli Rasathanesi son deprem listesi…

Deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi 3 dakika arayla sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) verilerine göre, merkez üssü Göksun olan ilk deprem, saat 12.20’de meydana geldi. 12.9 kilometre derinlikte gerçekleşen depremin büyüklüğü 5.3 olarak kaydedildi.

İkinci deprem ise 3 dakika sonra gerçekleşti. 4 büyüklüğündeki gelen ikinci deprem, yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi.

AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Türkiye genelinde meydana gelen depremler AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından kaydediliyor. AFAD ve Kandilli internet sitelerinde bu depremleri vatandaşlarla paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir