Bergama’da 1. sıra adayı gösterildi! Hüsnü Şenlendirici’den meclis üyeliği açıklaması

Ülü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için Bergama belediye meclis üyesi adaylığını, kültür sanat ve müzik elçisi olma misyonu ile kabul ettiğini belirtti.

“PARTİ ÜYESİ DEĞİLİM”

Bergama Belediyesi Meclis Üyeliğine aday gösterilmemle ilgili bir açıklama yapma gereği duydum. Öncelikle, herhangi bir siyasi partiye üyeliğim olmadığının bilinmesini isterim. Değerli dostum Sadık Doğruer’in ricası üzerine, bir siyasi partiden değil, Belediye Başkanı Kontenjanından direkt aday olarak gösterildim.

“SANATSAL FAALİYETLERİ SİYASET ÜSTÜ GÖRÜYORUM”

Hüsnü Şenlendirici, “Ben de bu ‘Başkan Kontenjanı Meclis Üyeliği Adaylık Teklifini’, doğup büyüdüğüm Bergama’ya faydalı olmak adına, bir nevi ‘Kültür Sanat ve Müzik Elçisi’ olma misyonu ile kabul ettim. Kültürel ve sanatsal faaliyetleri, siyaset ve partiler üstü bir noktada gördüğümü belirtmek isterim. Kültür ve Sanat, benim için ayrıştırıcı olmaktan ziyade bütünleştirici kavramlardır” ifadelerini kullandı.

47 yaşındaki sanatçı, “Memleketim Bergama’nın tüm dünyada tanıtımına katkı sağlayacağına inandığım işler yapmayı arzuluyorum. Bu isteğimin siyasi çekişmelere konu edilmesini doğru bulmuyorum” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x