İsmail Kartal: İki takımın oyuncuları bugün erkek gibi mücadele etti

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Trendyol Süper Lig’in 26. haftasında deplasmanda Çaykur Rizespor’u 3-1 mağlup ettikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, her iki takımın oyuncularının kötü ve ağır bir zeminde futbol oynamaya çalıştığını, iyi niyetli olduklarını belirten İsmail Kartal, her iki takımın da “oyunu çirkinleştirmeye çalışmadığını” söyledi.

“İlk devre sahanın bazı bölümlerindeki su birikintilerine, ağır olan yerlerine bazı oyuncularımız adapte olamadı” diyen Kartal, “Maçtan önce konuşmamıza rağmen bu matematiği yapamadılar. İkinci yarıda bu sahaya daha elverişli, daha iyi mücadele edecek oyuncuları oyuna sürdük. İlk yarıya oranla ikinci yarı çok daha fazla ikili mücadele kazanan taraf bizdik. Rakibe göre iki misli ikili mücadele kazanan bizdik. İkinci topları aldık ve sonuçta kazanmasını bildik. Bugün burada 3 puan almak çok önemliydi bizim için ama yine söylüyorum, rakip takım Rizespor da gerçekten iyi bir takım. Teknik ekibini, futbolcularını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Saha şartlarına göre oyunun çok iyi olduğuna belirten Kartal, “Öncelikle her iki takımın oyuncuları bugün sahada erkek gibi mücadele etti. Hiçbir bahaneye sığınmadık. Ne ben ne oyuncularım ne de karşı takımın hocası ve oyuncuları. ‘Zemin kötü’ gibi hiçbir zaman bunlara sığınmadı. Çıktık, iki takım da biz de kenarda teknik ekip gerçekten mücadele ettik. Sonuçta kazandık. Tebrik ediyorum” diye konuştu.

Kartal, ikinci yarıya 3 oyuncu değişikliğiyle başlaması ile ilgili, maçın oynandığı sırada 1-0 geriye düştükleri andan itibaren oyunu kendi lehlerine çevirmek için planlar kurduğunu aktardı.

Giren oyuncuların kendi düşüncelerine ve hamlelerine cevap verme gayretinde olduğuna dikkati çeken Kartal, “Bugün değişiklikler yerini buldu. İnandığımız, mücadele edeceğini bildiğimiz oyuncularımız oyuna girdi. Sonuçta bugün her iki takım da futbol oynamaya çalıştı. Ancak bu kötü zeminde, futboldan çok, ikinci yarı daha çok mücadele etmemiz gerekiyordu. Mücadele gücü yüksek oyuncuları oyuna alarak oyunu lehimize çevirdik ve maçı bu şekilde kazandık” dedi.

Ara transfer döneminde yeniden kadroya dahil edilen Serdar Dursun’un sarı-lacivertli ekibe golle dönmesine sevindiğini dile getiren İsmail Kartal, “Bu sahalar tam Serdar Dursun’un sahaları. Mert Hakan, İrfan bu sahada, zeminde oynamasını biliyor. Bu oyuncularla ikinci yarıya başladık ve maçı çevirdik” ifadelerini kullandı.

VAR (video yardımcı hakem sistemi) kayıtlarının açıklanacak olması ile ilgili Kartal, “26. hafta, en azından bir adım atıldı. Dinlenmesi, açıklanması bence bütün takımlar için, kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırması için bir adım atıldı. Bu güzel, şeffaf bir açıklama. Herkes için objektif olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x