Samsung Galaxy A55 ve A35’in resmi görselleri sızdırıldı, lansman yakın

Samsung’un bu yılın ilk çeyreğinde Galaxy A55 ve Galaxy A35 akıllı telefonlarını birden fazla pazarda tanıtması bekleniyor. Her iki telefon hakkında da şimdiden birçok bilgi sızdırıldı. Ünlü sızıntı kaynağı Evan Blass, her iki telefonun da tasarımını ve renk seçeneklerini tekrar vurgulamak amacıyla resmi görsellerini paylaştı.

Galaxy A55 ve Galaxy A35 modellerinin tasarımı neredeyse aynı; ön tarafta delikli bir ekran ve arka tarafta LED flaş destekli üçlü kamera birimi bulunuyor. Görünüşe göre her iki telefon da Muhteşem Buz Mavisi, Muhteşem Leylak ve Muhteşem Lacivert olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olacak.

Samsung, Galaxy A15 ve Galaxy A25 modellerinde Key Island düğme tasarımını tanıttı. Bu tasarımda, ses açma/kısma düğmesi ve güç tuşunun bulunduğu bölüm biraz yükseltilmiş. A35’in plastik bir yapıya sahip olduğu söylenirken, A55 için metalik bir yapı tercih edilmiş olabilir.

Samsung Galaxy A55 ve A35’in resmi görselleri sızdırıldı, lansman yakın

Söylentilere göre A55, 6.5 inç AMOLED ekrana sahip olacakken, A35 modeli 6.6 inç AMOLED ekranla gelecek. Her iki modelin de FHD+ çözünürlük ve 120Hz tazeleme hızını desteklemesi bekleniyor. Muhtemelen her iki model de sırasıyla Exynos 1380 ve Exynos 1480 yonga setleriyle güçlendirilecek. A serisi telefonların, 12 GB’a kadar RAM, 256 GB’a kadar depolama alanı ve 25W hızlı şarj destekli 5,000mAh batarya ile gelmesi öngörülüyor.

A35 modelinin 13 megapiksel ön kamera ve OIS destekli 50 megapiksel (ana) + 8 megapiksel (ultra geniş) + 5 megapiksel (makro) üçlü kamera birimine sahip olacağı düşünülüyor. Diğer yandan, A55’in 32 megapiksel ön kamera ve OIS destekli 50 megapiksel (ana) + 12 megapiksel (ultra geniş) + 5 megapiksel (makro) üçlü kamera birimine sahip olması bekleniyor. Her iki model de Android 14 tabanlı One UI 6 ile çalışacak ve IP67 derecesine sahip bir gövdeye sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x